Chelsea do të luajë ndaj Leicester në kuadër të javës së 37-të të Ligës Premier.

Blutë e Londrës e kanë siguruar një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm, por pozita e tretë mund të rrezikohet nga Tottenham nëse i humbin dy ndeshjet e mbetura.

Në anën tjetër Leicester mbajnë vendin e nëntë dhe kanë 48 pikë deri më tani.

Thomas Tuchel për këtë ndeshje ka vendosur në fushë emra si Hakim Ziyech, Cristian Pulisic dhe Romelu Lukaku.

Ndërsa Brendon Rodgers do të luajë me emra si Iheanacho dhe Jamie Vardy në sulm.


Chelsea: Mendy; Thiago Silva, Chalobah, Rüdiger; James, Kanté, Jorginho, Marcos Alonso; Ziyech, Pulisic; Lukaku.

Leicester: Schmeichel; Thomas, Amartey, Fofana, Evans, Castagne; Mendy, Deësbury-Hall, Maddison; Iheanacho; Vardy.


/Telegrafi/