Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Bournemouth – Arsenal.

Arsenal luan në udhëtim, në kuadër të Kupës FA, kundër Bournemouth.

‘Gunners’ shihen si favoritët për të kaluar në raundin tjetër, ku tashmë presin skuadra si Man City, Chelsea e Man Utd.

Ndeshja mes Bournemouth dhe Arsenal do të luhet me fillim nga ora 21:00.

Më poshtë i gjeni formacionet zyrtare të dy skuadrave.


Arsenal: Martinez, Bellerin, Mustafi, Sokratis, Saka, Guendouzi, Xhaka, Pepe, Willock, Martinelli, Nketiah.

Bournemothu: Travers, Smith, S. Cook, Ake, Simpson, L. Cook, Surman, Gosling, H. Wilson, Fraser, Solanke.