LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Belgjika – Spanja

Formacionet zyrtare: Belgjika – Spanja

Të dyja kombëtaret kanë publikuar formacionet zyrtare.

Reklama

Kombëtarja belge dhe ajo spanjolle do të ndeshet sonte në ora 20:45 në mes vete.

Megjithatë, takimi nuk do të jetë ndeshje kualifikuese, por vetëm ndeshje miqësore.

Të dy kombëtaret kanë emëruar trajner të rinj dhe t’i masin tani forcat.

Në krye të Belgjikës ka ardhur, Roberto Martinez, i cili ka filluar ndeshjen me formacionin më të mirë të mundshëm, ndërsa Julen Lopetegui ka filluar ndeshjen me disa ndryshime. /Telegrafi/

Belgjika: Courtois; Meunier, Alderweireld, Vertonghen, J. Lukaku; Witsel, Nainggolan; De Bruyne, Carrasco, E. Hazard; Origi.

Spanja: De Gea; Carvajal, Ramos, Pique, Alba; Busquets, Koke, Thiago; Vitolo, Silva, Morata.

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Publikohet biseda nga dhoma e VAR-it në vendimin skandaloz që e dëmtoi Liverpoolin

Premier League
Ancelotti: Vendimet e gjyqtarit ishin absurde, Bellingham ka një karakter të pabesueshëm

Ancelotti: Vendimet e gjyqtarit ishin absurde, Bellingham ka një karakter të pabesueshëm

Liga e Kampionëve
Fitore spektakolare e Real Madridit në

Fitore spektakolare e Real Madridit në "Diego Armando Maradona" në një përballje me shumë raste shënimi

Liga e Kampionëve
“Real Madridi ekip i madh, por ne sot ishin në të njëjtin nivel me ta” – ylli i Napolit nuk e kapërdinë humbjen

“Real Madridi ekip i madh, por ne sot ishin në të njëjtin nivel me ta” – ylli i Napolit nuk e kapërdinë humbjen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori