LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Belgjika-Anglia, dueli i të fortëve

Formacionet zyrtare: Belgjika-Anglia, dueli i të fortëve

Belgjika dhe Anglia zhvillojnë ndeshjen e xhiros së pestë në kuadër të Grupit 2 në Ligën A të Ligës së Kombeve.

Reklama

Belgët janë liderë të grupit me nëntë pikë, nga tri fitore dhe një humbje, kurse Tre Luanët kanë dy pikë më pak, pasi kanë regjistruar dy fitore, një barazim dhe një humbje.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve, Roberto Martinez dhe Gareth Southgate.

Formacioni startues i Belgjikës: Courtois; Meunier, Alderweireld, Denayer, Vertoghen; Tielemans, Witsel, T. Hazard; Mertens, Lukaku, De Bruyne.

(Foto: uefa.com)

Formacioni startues i Anglisë: Pickford; Walker, Dier, Mings; Chilwell, Henderson, Rice, Trippier; Mount, Grealish, Kane.

(Foto: uefa.com)

/Telegrafi/