LAJMI I FUNDIT:

Formacionet zyrtare: Barca luan për tri pikë ndaj Villarrealit

Formacionet zyrtare: Barca luan për tri pikë ndaj Villarrealit

Barcelona është mysafir i Villarrealit në Estadio de la Ceramica për ndeshjen e javës së 21-të në La Liga.

Reklama

Katalunasit janë në krye të tabelës së kampionatit spanjoll me tetë pikë më shumë se Real Madridi dhe planifikojnë ta rritin këtë diferencë.

Nëndetësja e Verdhë është në vend të tetë në tabelë dhe ndodhet dy pikë larg zonës evropiane, ashtu që do të përpiqet të marrë rezultat pozitiv.

Trajnerët Quique Setien dhe Xavi Hernandez i kanë caktuar taktikat e tyre që do t’i vënë në fushë në këtë përballje.


Formacioni startues i Villarrealit: Reina; Foyth, Albiol, Torres, Moreno; Coquelin, Parejo, Capoue; Pino, Morales, Baena.

Formacioni startues i Barcelonës: Ter Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Balde; Frenkie, Kessie, Gavi, Pedri; Lewandowski, Raphinha.


/Telegrafi/