Schalke 04 dhe Bayern Munich do ta zhvillojnë përballjen çerekfinale të DFB Pokal.

Në Veltins Arena në Gelsenkirchen do të vendoset skuadra që do të kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë.

Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve David Wagner dhe Hans-Dieter Flick, të cilët i kanë përgatitur formacionet startuese.

Formacioni startues i Schalkes: Schubert, Kenny, Todibo, Nastasic, Becker, Oczipka, Boujellab, McKennie, Schöpf, Matondo, Burgstaller.

Formacioni startues i Bayern Munichut: Neuer – Pavard, Kimmich, Alaba, Davies – Tolisso, Thiago, Goretzka – Muller, Gnabry, Coutinho.

/Telegrafi/