Roma është nikoqire e Hellas Veronas për ndeshjen e xhiros së njëzet në Serie A.

Reklama

Giallorossët pozicionohen në vend të pestë në tabelë me 37 pikë të arkëtuara, ndërsa Verona ka shtatë pikë më pak në vend të nëntë.

Trajnerët Paulo Fonseca dhe Ivan Juric i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Formacioni startues i Romës: Pau Lopez, Mancini, Smalling, Ibanez, Karsdorp, Villar, Veretout, Spinazzola, Pellegrini, Mkhitaryan, Mayoral.

Formacioni startues i Hellas Veronas: Silvestri, DiMarco, Faraoni, Lovato, Barak, Lazovic, Udogie, Ilic, Cetin, Terracciano, Ceccherini.

/Telegrafi/