LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Roma në kërkim të pikëve ndaj Veronas

Formacionet startuese: Roma në kërkim të pikëve ndaj Veronas

Roma është nikoqire e Hellas Veronas për ndeshjen e xhiros së njëzet në Serie A.

Giallorossët pozicionohen në vend të pestë në tabelë me 37 pikë të arkëtuara, ndërsa Verona ka shtatë pikë më pak në vend të nëntë.

Trajnerët Paulo Fonseca dhe Ivan Juric i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë ndeshje.


Formacioni startues i Romës: Pau Lopez, Mancini, Smalling, Ibanez, Karsdorp, Villar, Veretout, Spinazzola, Pellegrini, Mkhitaryan, Mayoral.

Formacioni startues i Hellas Veronas: Silvestri, DiMarco, Faraoni, Lovato, Barak, Lazovic, Udogie, Ilic, Cetin, Terracciano, Ceccherini.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori