LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Roma luan përballë Shakhtarit

Formacionet startuese: Roma luan përballë Shakhtarit

Roma dhe Shakhtar Donetsku zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Evropës në Stadio Olimpico të kryeqytetit italian.

Reklama

Giallorossët do të përpiqen të fitojnë pa pranuar gol, në mënyrë që në sfidën e kthimit situata të jetë në favor të tyre.

Skuadrat që do të luajnë nga minuta e parë janë përzgjedhur nga trajnerët Paulo Fonseca dhe Luis Castro.

Formacioni startues i Romës: Pau Lopez; Mancini, Cristante, Kumbulla; Karsdorp, Diawara, Villar, Spinazzola; Pellegrini, Pedro; Mkhitaryan.

Formacioni startues i Shakhtar Donetskut: Trubin; Dodo, Vitao, Matviyenko, Ismaily; Marlos, Maycon, Alan Patrick; Tete, Junior Moraes, Taison.

/Telegrafi/