Një ndeshje fantastike pritet të zhvillohet në Signal Iduna Park ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germainit.

Skuadra gjermane dhe ajo franceze e zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Duke qenë se këto ekipet bëjnë lojë të hapura pritet që tifozët të shohin një ndeshje mjaft të pëlqyeshme për sy.

Natyrisht që do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Lucien Favre dhe Thomas Tuchel, të cilët i kanë bërë gati njëmbëdhjetëshat startues.

Formacioni startues i Borussia Dortmundit: Burki – Piszczek, Hummels, Zagadou – Hakimi, Witsel, Can, Guerreiro – Hazard, Sancho, Haaland.

Formacioni startues i Paris Saint-Germainit: Navas – Kimpembe, Marquinhos, Thiago Silva – Kurzawa, Verratti, Gueye, Meunier – Neymar, Mbappe, Di Maria.

/Telegrafi/