Stadiumi ‘Diego Armando Maradona’ është arena e përballjes ndërmjet Napolit dhe Lazios në Serie A.

Trajnerët Gennaro Gattuso dhe Massimiliano Farris i kanë përgatitur skuadrat, me të cilat do ta fillojnë ndeshjen.

Partenopei pozicionohet në vend ta pestë në renditje dhe synon të përfshihet në top-katërshe.

Biancocelestët ndodhen një vend më poshtë me dy pikë më pak se kundërshtari i sotëm (e enjte).

Amir Rrahmani te Napoli dhe Vedat Muriqi te Lazio, janë në bankën rezervë.


Formacioni startues i Napolit: Meret; Di Lorenzo, Koulibaly, Manolas, Hysaj; Fabian Ruiz, Bakayoko; Politano, Zielinski, L Insigne; Mertens.

Formacioni startues i Lazios:  Reina; Marusic, Acerbi, Radu; Lazzari, Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto, Fares; Immobile, Correa.


/Telegrafi/