LAJMI I FUNDIT:

Formacionet startuese: Chelsea doemos duhet të fitojë ndaj Salzburgut

Formacionet startuese: Chelsea doemos duhet të fitojë ndaj Salzburgut

Chelsea është nikoqir i Salzburgut në Stamford Bridge në sfidën e raundit të dytë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Blutë u befasuan nga Dinamo Zagrebi në sfidën e parë duke pësuar humbje, prandaj duhet të triumfojnë në sfidën e dytë të Grupit E.

Në anën tjetër, skuadra austriake arriti të nxjerrë një pikë përballë ekipit të Milanit.

Trajnerët Graham Potter dhe Matthias Jaissle i kanë zgjedhur ekipet që do të zbresin në fushë nga fillimi.


Formacioni startues i Chelseat: Kepa Arrizabalaga; James, Azpilicueta, Thiago Silva, Cucurella; Mount, Jorginho, Kovacic; Aubameyang, Sterling, Havertz.

Formacioni startues i Salzburgut: Kohn; Dedic, Pavlovic, Bernardo, Ulmer; Seiwald; Capaldo, Sucic, Kjaergaard; Okafor, Fernando.


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori