Arsenali dhe Evertoni do të përballen në kuadër të javës së 38-të në Ligën Premeir.

The Gunners kërkojnë vetëm fitore dhe të shpresojnë që Tottenhami të dështojë ndaj Norwichit, për t’u futur në top katërshe.

Për këtë takim, Arsenali nuk mund të mbështetet në Thomas Parteyn, Kieran Tierneyn dhe Tomiyasun, që janë të lënduar.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Toffes janë pa Fabian Delhp, Patterson, Toënsend, që janë po ashtu të lënduar.

Formacionet zyrtare

Arsenal: Ramsdale, Cedric, Holding, Gabriel, Tavares, Xhaka, Elneny, Odegaard, Saka, Martinelli, Nketiah.

Everton: Begovic; Branthwaite, Keane, Holgate; Kenny, Doucouré, Davies, Iwobi; Alli, Gray; Calvert-Lewin. /Telegrafi/