LAJMI I FUNDIT:

Formacionet e mundshme: Man Utd. – Reading

Formacionet e mundshme: Man Utd. – Reading

Manchester United e pret Readingun në kuadër të FA Cup të shtunën.

Reklama

Mourinho për këtë duel natyrisht se do t’i pushojë disa prej lojtarëve kryesorë, përfshirë Ibran.

Vendin e Ibras pritet ta zë Rooney në qendër të sulmit, kurse Martial, Mata dhe Rashford janë në përcjellje të tij.

Lajmet e fundit nga Manchester United
Lexo po ashtu Lajmet e fundit nga Manchester United

Fellaini e Pogba pritet të nisin nga fillimi, me Shaë, Blind, Smalling dhe Fosu Mensah që janë në mbrojtje.

Romero do të startojë në vend të De Geas i cili do të pushojë.

Formacioni i Manchester United: Romero, Shaw, Blind, Smalling, Fosu-Mensah, Fellaini, Pogba, Martial, Mata, Rashford, Rooney.

Formacioni i Readingut: Habsi, Gunter, McShane, Moore, Blackett, Ëilliams, Evans, McCleary, Sëift, Beerens, Kermorgant.