Chelsea dhe Valencia zhvillojnë përballjen e parë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve, në kuadër të Grupit H.

Këto dy skuadra do të ndeshen në Stamford Bridge dhe pritet një lojë mjaft interesante, pasi të dy ekipet do të tentojnë të nxjerrin rezultat pozitiv.

Trajnerët Frank Lampard dhe Albert Celades i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë sfidë interesante.

Formacioni startues i Chelseat: Kepa, Zouma, Christensen, Tomori, Azpilicueta, Kovacic, Jorginho, Alonso, Mount, Willian, Abraham.

Formacioni startues i Valencias: Cillessen, Wass, Garay, Gabriel, Gaya, Coquelin, Parejo, Kondogbia, Cheryshev, Rodrigo, Gameiro.

Takimi tjetër i këtij grupi do të zhvillohet në Amsterdam, ndërmjet Ajaxit dhe Lille. /Telegrafi/