0Shares

Për sezonin e ri të Formulës 1, Force India do të ndryshojë krejtësisht pamjen, duke e bërë njëvendëshen e Perez dhe Ocon tërësisht rozë.

Në këtë mënyrë, makinat e skuadrës indiane do të dallohen fare qartë mes makinave të tjera.

Ky ndryshim i madh i “look”-ut vjen pas marrëveshjes së sponsorizimit me BWT, një nga markat kryesore në fushën e specialistëve të teknologjisë së ujit.

Pronari Vijay Mallya tha “Mbërritja e BWT në Formula 1 është një lajm i madh dhe përfaqëson një nga partneritetet më domethënëse të historisë sonë në 10 vite.

Ndryshimi i ngjyrës së makinave tona është një tregues i madh i forcës së këtij partneriteti”.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)