LAJMI I FUNDIT:

Forcat izraelite bllokojnë autoambulancat në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite bllokojnë autoambulancat në Bregun Perëndimor

Forcat izraelite kanë bllokuar qarkullimin e ambulancave në Bregun Perëndimor, ka pretenduar “Gjysmëhëna e Kuqe” e Palestinës.

Përmes një video të publikuar në platformën X, organizata ka njoftuar se trupat izraelite kanë penguar lëvizjen e shërbimeve të emergjencës gjatë një sulmi pranë qytetit Tubas.

Blinken kritikoi Izraelin: Ata thonë se duan të mbrojnë civilët, por në terren është një histori tjetër
Lexo po ashtu Blinken kritikoi Izraelin: Ata thonë se duan të mbrojnë civilët, por në terren është një histori tjetër

Ajo pretendon se ka “një numër të lartë të të plagosurve” në zonë, raporton skynews.

Kjo ndodh pasi ministria e Shëndetësisë palestineze raportoi se pesë persona janë vrarë nga forcat izraelite gjatë një sulmi pranë Tubas.

Dyqind aeroplanë me pajisje ushtarake aterrojnë në Tel Aviv
Lexo po ashtu Dyqind aeroplanë me pajisje ushtarake aterrojnë në Tel Aviv

Nuk është e qartë nëse të dy deklaratat referohen në të njëjtën ngjarje.

Ka pasur rritje të dhunës në Rripin Perëndimor paralelisht me luftën mes Izraelit dhe Hamasit në Gazë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Bashkëshorti i ndjerë i la një miliardë dollarë, profesoresha amerikane i dhuron të gjitha për shkollimin falas të qindra nxënësve të kolegjit

Bashkëshorti i ndjerë i la një miliardë dollarë, profesoresha amerikane i dhuron të gjitha për shkollimin falas të qindra nxënësve të kolegjit

Amerika
Shtëpia e Bardhë: Sot vdiqën shumë palestinezë, kërkojmë informacione nga Izraeli

Shtëpia e Bardhë: Sot vdiqën shumë palestinezë, kërkojmë informacione nga Izraeli

Azia
Dukej si një ftohje dhe më pas filloi luftën për jetën: Pse u detyruan mjekët t'ia amputonin këmbët dhe krahët mësueses amerikane

Dukej si një ftohje dhe më pas filloi luftën për jetën: Pse u detyruan mjekët t'ia amputonin këmbët dhe krahët mësueses amerikane

Amerika
Pas vrasjes së mbi 100 palestinezëve nga forcat izraelite, reagon Joe Biden

Pas vrasjes së mbi 100 palestinezëve nga forcat izraelite, reagon Joe Biden

Azia
Pamje nga droni që tregojnë sesi në shumë raste, ushtarët rusë janë dorëzuar në fushëbetejë në Ukrainë

Pamje nga droni që tregojnë sesi në shumë raste, ushtarët rusë janë dorëzuar në fushëbetejë në Ukrainë

Evropa
Odysseus shfaqet duke prekur Hënën

Odysseus shfaqet duke prekur Hënën

Botë
Kalo në kategori