LAJMI I FUNDIT:

Dyqind aeroplanë me pajisje ushtarake aterrojnë në Tel Aviv

Dyqind aeroplanë me pajisje ushtarake aterrojnë në Tel Aviv

Ministria e Mbrojtjes e Izraelit njoftoi se ka marr 200 aeroplanë mallrash me pajisje ushtarake nga disa vende.

Ministria tha se municionet, automjetet e blinduara dhe armët kanë arritur pasi përdorimi i armëve amerikane në luftën e vazhdueshme në Gaza është nën kontroll të shtuar.

Izraeli publikon pamjet e sulmit ndaj militantëve të Hamasit
Lexo po ashtu Izraeli publikon pamjet e sulmit ndaj militantëve të Hamasit

Ministria izraelite tha se më shumë se 10 mijë ton pajisje ushtarake ishin dorëzuar që nga fillimi i luftës më 7 tetor.

Pamjet e publikuara nga Ministria e Mbrojtjes izraelite tregojnë dy lloje të ndryshme automjetesh të blinduara, si dhe disa paleta me municione.

Symbyllur, duart e lidhura dhe të zhveshur - Izraeli raportohet se ka arrestuar disa militantë të Hamasit
Lexo po ashtu Symbyllur, duart e lidhura dhe të zhveshur - Izraeli raportohet se ka arrestuar disa militantë të Hamasit

Një zëdhënës i Departamentit të Mbrojtjes tha se ndihma kishte arritur nga disa vende, por nuk pranoi të thoshte se cilat shtete të tjera kishin dërguar ndihma ose sa kishin ardhur nga Shtetet e Bashkuara.

Dërgesat e ndihmave ushtarake amerikane filluan menjëherë pas fillimit të luftës më 7 tetor me Hamasin. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Aleati i NATO-s i thotë Ukrainës të kalojë

Aleati i NATO-s i thotë Ukrainës të kalojë "vijën e kuqe të Putinit"

Botë
Aeroplanët e aleancës ndjekin ata rusë mbi Detin Baltik – NATO publikon pamjet

Aeroplanët e aleancës ndjekin ata rusë mbi Detin Baltik – NATO publikon pamjet

Botë
Ata nuk kanë nevojë për kondicioner: Si Burkina Faso po ndërton shkolla që ruajnë freskinë edhe në 40 gradë Celsius

Ata nuk kanë nevojë për kondicioner: Si Burkina Faso po ndërton shkolla që ruajnë freskinë edhe në 40 gradë Celsius

Afrika
Suedia i përgjigjet kërcënimeve ruse për anëtarësimin në NATO

Suedia i përgjigjet kërcënimeve ruse për anëtarësimin në NATO

Botë
Vjen reagimi i BE-së pasi Serbia nuk e mbështeti deklaratën e shteteve të BE-së lidhur me vdekjen Aleksei Navalny

Vjen reagimi i BE-së pasi Serbia nuk e mbështeti deklaratën e shteteve të BE-së lidhur me vdekjen Aleksei Navalny

Serbia
Njerëz të vdekur, mijëra bagëti të ngordhura në Teksas – pamje të ‘zjarrit të dytë më të madh në historinë e SHBA-së’

Njerëz të vdekur, mijëra bagëti të ngordhura në Teksas – pamje të ‘zjarrit të dytë më të madh në historinë e SHBA-së’

Amerika
Kalo në kategori