LAJMI I FUNDIT:

Florent Hasani shënon golin e parë në Hungari, ia siguron fitoren Diosgyor VTK ndaj Ferencvarosit (Video)

Florent Hasani shënon golin e parë në Hungari, ia siguron fitoren Diosgyor VTK ndaj Ferencvarosit (Video)

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës U-21, Florent Hasani ka shënuar golin e parë te skuadra e Diosgyor VTK në kampionatin hungarez, OTP Bank Liga.

Reklama

Florent Hasani është njëri nga talentet më të mëdhenj që nga nxjerr futbolli i Kosovës që nga paslufta.

20-vjeçari nga Vushtrria ishte një sensacion sezonin e kaluar me Trepçën ’89, të cilëve iu ndihmoi shumë të fitojnë titullin e parë kampion në histori të klubit.

FFK zgjedh lojtarin e vitit, trajnerin, gjyqtarin, formacionin dhe klubet më të suksesshme
Lexo po ashtu FFK zgjedh lojtarin e vitit, trajnerin, gjyqtarin, formacionin dhe klubet më të suksesshme

Golat e tij të shumtë dhe talenti i tij u shpaguan pasi Hasani u zgjodh lojtari i vitit në Kosovës për vitin 2017 dhe në janar të këtij viti u transferua në Hungari te Diosgyor VTK.

Hasani me Kosovën U-21

Por, nuk ka vonuar shumë dhe ylli i Përfaqësueses ka filluar të lë shenj te skuadra e re, pasi i ka ndihmuar ta fitojnë ndeshjen e së shtunës ndaj gjigantëve hungarez të Ferencvarosit.

Hasani duke iu gëzuar njërit nga golat e shumtë me fanellën e Trepçës ’89

Hasani shënoi gol të bukur në minutën e 59-të të ndeshjes duke ia siguruar fitoren skuadrës së tij ndaj Ferencvarosit.

Zyrtare: Florent Hasani prezantohet te Diosgyor VTK
Lexo po ashtu Zyrtare: Florent Hasani prezantohet te Diosgyor VTK

Kjo fitore e ngjet Diosgyor VTK në pozitën e pestë në tabelë duke e afruar në vetëm katër pikë larg pozitave që dërgojnë në Evropë.

Ndryshe, Ferencvaros është skuadra më e madhe në Hungari me plot 29 tituj të fituar në Ligë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Inteligjenca Artificiale parashikon se kë ka më shumë gjasa të nënshkruajë Man Utd këtë verë, krijon një listë me nëntë lojtarë

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Mësohet se për sa kohë UEFA mund ta ndalojë Juventusin nga garat evropiane

Ndërkombëtare
Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Sadio Mane, Paul Pogba dhe 19 nënshkrimet tjera më zhgënjyese të sezonit nga top ligat evropiane

Ndërkombëtare
La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga do të japë javën e ardhshme vendimin për lejen e Barcelonës për të nënshkruar me lojtarë të rinj

La Liga
Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Fernando Alonso shet Ferrari Enzon e tij, çmimi pritet të jetë marramendës

Formula 1
Kalo në kategori