LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Florent Hasani prezantohet te Diosgyor VTK

Zyrtare: Florent Hasani prezantohet te Diosgyor VTK

Lojtari më i mirë i Superligës së Kosovës për vitin 2017, Florent Hasani ka mbyllur kalimin e tij nga Trepça ’89 te Diosgyor VTK.

Reklama

Është vetë lojtari që i ka publikuar disa foto nga prezantimit i tij te klubi hungarez.

“Miqtë e mi të nderuar dhe të respektuar nga sot zyrtarisht jam pjesë e Fc Diosgyor VTK në ligën e Hungarisë”.

Hasani gjatë prezantimit

“Pas një rruge të gjatë dhe me shumë sakrifica , sot erdhi dita që të bëjë një hapë më të madh në karrierë”, ka shkruar Hasani.

Ai tutje ka falënderuar klubin e fëmijërisë FC Vushtrria, ku ka debutuar si 17 vjeç.

Hasani te Diosgyor VTK

Nuk ka harruar edhe Trepça’89 ku ka kaluar dy vite e gjysmë dhe ka arritur shumë suksese si titulli kampion.

Hasani duke nënshkruar kontatën

Së fundmi ai ka përmendur edhe presidentin e 89-shit, Abedin Zekën dhe Meriton Berishë e Attila Georgin, që e ndihmuan t’i ngjitë shkallët e futbollit. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

West Ham mposht Fiorentinën në minutat e fundit, fiton Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Kalo në kategori