Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Florant Hasani është prezantuar te skuadra izraelite Hopoel Kfar Saba pas largimit nga hungarezët e Diosgyori.

Reklama

Klubi izraelit Hapoel Kfar Saba ka konfirmuar dy transferime të bëra gjatë afatit kalimtar të janarit, ku njëri nga ta është vushtrriasi Florent Hasani.

“Klubi i futbollit Hapoel Kfar Saba mirëpret dy lojtarë që nënshkruan sot në klub për një vit e gjysmë – anglezi Jamie Hopcat dhe lojtari i ekipit të Kosovës, Florent Hassani”, thuhet në njoftimin e klubit izraelit.

Florent Hasani largohet nga Diosgyori Florent Hasani largohet nga Diosgyori

Tutje, faqja zyrtare e Hapoel Kfar Saba ka bërë edhe treguar edhe një historik të shkurtër të reprezentuesit të Kosovës.

Reklama

“Hassani, 23 vjeç, lojtar sulmues, bëri 8 paraqitje dhe një gol në uniformën e ekipit të Kosovës”.

“Në tre sezonet e fundit ai luajti për ekipin Diosgyorit në ligën e parë hungareze. Ai shënoi 13 gola dhe bëri 7 asistime”.

Reklama

Në anën tjetër, pas transferimit ka folur edhe vet djaloshi i Kosovës, Florent Hasani.

“Skuadër e re. Vend i ri. Kjo është emocionuese. Jam i lumtur që vijë të luaj këtu dhe falënderoj ata që besojnë në mua”.

“Dëgjova gjëra të mira për kampionatin dhe ekipin. Është koha për të luajtur dhe për të pasur sukses”, ka thënë Florenti. /Telegrafi/