Është publikuar një tjetër këngë e re nga këngëtari Blero Muharremi në bashkëpunim me vokalistin e grupit FAMA, Burak Vehapin.

“Fjalët” mban titullin kjo këngë, derisa është realizuar në kuadër të xhirimeve të fundvitit dhe tashmë gjendet në kanalin YouTube.

Për tekstin dhe orkestrimin e këtij projekti është përkujdesur Chipsi.

Ndërkohë, Blero ditë më parë paralajmëroi disa bashkëpunime, dy prej të cilave tanimë janë publikuar, teksa në vazhdim pritet të vijë dueti me ikonën e muzikës shqipe, Sabri Fejzullahun dhe këngëtaren Kaltrina Selimi.

Blero njofton se do bashkëpunojë me Sabri Fejzullahun, Leonora Jakupin, Kaltrina Selimin dhe Burak Vehapin Blero njofton se do bashkëpunojë me Sabri Fejzullahun, Leonora Jakupin, Kaltrina Selimin dhe Burak Vehapin

Kur jemi tek bashkëpunimet, i njëjti para një dite solli edhe “Ke Gabu” me artisten nga Drenica, Leonora Jakupin.

View this post on Instagram

out now @leonorajakupi 🔥

A post shared by BLERO (@bleromuharremi) on Nov 10, 2019 at 7:39am PST

Këtë vit, këngëtari nga Mitrovica gjithashtu solli edhe albumin e ri “6 copë jetë”, duke mos lënë anash as mbrëmjet dhe koncertet e ndryshme muzikore. /Telegrafi/