“Fitorja për Interin është ajo që ka rëndësi”, Lautaro i përulur edhe pas rekordit dhe golave në finalen e Kupës së Italisë

Lautaro Martinez ishte lojtari i ndeshjes me një dygolësh për të mundur Fiorentinën në finalen e Kupës së Italisë dhe duke ruajtur trofeun pas fitores 2-1.

Ishte një finale emocionuese e Coppa Italia në Stadio Olimpico, pasi Nico Gonzalez kishte hapur rezultatin brenda tre minutave për Violën.

Megjithatë, Lautaro shënoi dy herë para fundit të pjesës së parë për ta kthyer atë në golin e tij të 100-të dhe të 101-të me fanellën e Interit dhe për fitoren 2-1.

“Sinqerisht, jam i prekur, sepse prej disa vitesh ne i sjellim trofe këtij klubi të madh dhe duhet të vazhdojmë kështu. Jam shumë i lumtur”, ka thënë fillimisht Lautaro pas ndeshjes.

“Doja të ngrija një Kupë tjetër, kjo është ajo që ka të bëjë sporti, fitorja. Ne filluam keq në 15 minutat e para, por më pas gjetëm qasjen e duhur dhe arritëm ta kthenim atë. Jam shumë i lumtur që e kthej këtë trofe në Milano, ose më mirë ta mbajmë atë, duke parë se aty ishte vitin e kaluar”.

Nerazzurrët fituan Kupën e Italisë sezonin e kaluar, duke mundur Juventusin në kohën shtesë.

“Dua të vazhdoj të jap kontributin tim për Interin, sepse kjo është ajo që ka rëndësi”, përfundoi sulmuesi argjentinas.

Interi ka mbrojtur gjithashtu Superkupën e Italisë dhe tani duhet të përballet me Manchester Cityn në finalen e Ligës së Kampionëve në Stamboll më 10 qershor.

Tashmë ka qenë një sezon befasuese 2022/23 për Lautaron, i cili gjithashtu fitoi Kupën e Botës me Argjentinën në Katar në dhjetor, kështu që ai nuk mund të ndalojë së fituari trofe për momentin. /Telegrafi/

Driblimi magjik i Arda Guler ndaj Javi Galan ka pushtuar rrjetet sociale

Superkompjuteri simulon mbi 10 mijë herë rezultatin e Euro 2024, befason me shanset e fituesve të mundshëm