Me fitoren ndaj Pau, PSG kalon në çerekfinale të Kupës së Francës

Paris Saint-Germain ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Francës, pasi fitores 2-0 ndaj Pau FC.

Pas vetëm 25 minutash lojë, parisienët kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Leandro Paredes me një asistim të Mauro Icardit.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat minimal të mysafirëve, derisa në të dytën u shënuan edhe një tjetër.

Kampioni i Ligue 1 arriti ta dyfishonte epërsinë e tyre në minutën e 53-të, me golin e shënuar nga Pablo Sarabias, e që ishte i fundit në këtë takim.

Deri në fund PSG-ja kishte shanse të mira për ta thelluar epërsinë, por që i shpërdoruan rastet.

Parisienët pritet që ta mësojnë kundërshtarin e tyre për fazën tjetër të Kupës së Francës, derisa shihen si favorit për ta fituar garën. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale