LAJMI I FUNDIT:

Fitore e thellë e Prishtinës ndaj Dukagjinit të Klinës në hendboll

Fitore e thellë e Prishtinës ndaj Dukagjinit të Klinës në hendboll
(Foto: kosovahandball.info)

Hendbollistet e Prishtinës janë kthyer te fitorja në Superligën e Kosovës. Të dielën në kryeqytet, Prishtina fitoi ndaj Dukagjinit të Klinës me rezultat bindës, 46-25.

Ndeshja i ka takuar xhiros së katërt të kampionatit të Kosovës.

Prishtina është kthyer te fitorja pas humbjes befasuese në xhiron e kaluar nga Vëllaznimi.

Për Prishtinën është fitorja e dytë. Ka edhe një barazim e një humbje. Ndërkohë Dukagjini ka katër humbje rresht. Është në pritje të pikës së parë në Superligë.

Tri ndeshje tjera të javës së katërt janë luajtur të shtunën.

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Imran Amiti
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori