Fitore e lehtë për Prizrenin 16 ndaj Vllaznisë në Ligën Unike

(Foto: ligaunike.com)

Prizreni 16 ka regjistruar fitore ndaj Vllaznisë me rezultat 62-94 (9:26, 19:13, 17:30, 17:25), takim që në fakt u zhvillua në Therandë, në kuadër të xhiros së 11-të të Ligës Unike.

Prizrenasit ishin më të mirë nga fillimi, dhe krijuan epërsi prej 15 pikësh, 5:20 dhe e fituan çerekun e parë me shifrat 9:26. Prizrenasit e thelluan edhe më shumë epërsinë në periudhën e dytë, në 20 pikë, 19:39, megjithatë, shkodranët u rikthyen për të ngushtuar shifrat në 28:36, ndërsa pjesa e parë përfundoi me rezultat 28-39.

Prizrenasit sërish u rikthyen fuqishëm në pjesën e dytë, duke e rritur epërsinë minutë pas minute, ndërsa shifrat në semafor pas 30 minutash ishin 45:69. Në dhjetë minutat e fundit, basketbollistët prizrenas nuk lejuan befasi dhe arritën të ruajnë epërsinë, madje ta thellojnë, kurse triumfuan me rezultat 62-94.

Te Vllaznia u dallua Chaleston Dobbs me 17 pikë e 11 kërcime, kurse te Prizreni 16 u dalluan Darell Davis me 22 pikë e nëntë kërcime dhe Urim Zenelaj me 11 pikë dhe 12 kërcime.

Vllaznia ka dy fitore e shtatë humbje, kurse Prizreni 16 ka shtatë fitore e katër humbje.

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës