Manchester City ka marrë një fitore të lehtë në udhëtim te Fulham 0-2.

Manchester City e nisi për mrekulli ndeshjen dhe vetëm pas pesë minutash lojë shënoi golin e epërsisë.

Sergio Aguero asistoi bukur te Bernardo Silva i cili me një goditje të fuqishme nga distanca shënoi për 0-1.

Dyshja e Cityt, Aguero-Silva dolën në skenë edhe në minutën e 27-të në golin e dytë të shënuar.

Manchester City. (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Kësaj radhe portugezi Bernardo Silva asistoi për Agueron që realizoi lehtësisht për 0-2.

Goli ndaj Fulhamit ishte i 19-ti këtë edicion për sulmuesin argjentinas që mban edhe pozitën e parë në listën e golashënuesve.

Pas epërsisë së dy golave, City e uli tempon e lojës duke mos rrezikuar në asnjë moment fitoren e tyre.

Deri në fund vendasit u përpjekën për të bërë diçka më shumë por që nuk arritën ta thyenin mbrojtjen e mysafirëve.

(Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore City vazhdon të jetë në pozitën e parë në tabelë me 77 pikë, një më shumë se Liverpooli në pozitën e dytë.

Në anën tjetër Fulham mbetet e parafundit në tabelë dhe me pak gjasa për t’i shpëtuar rënies. /Telegrafi/