Një nga filmat aksion më të pëlqyer në botë, po rikthehet me seri të re.

Arnold Schwarzenegger tha se do të kthehej në filmin e parë të Terminatorit në vitin 1984 dhe 35 vjet më vonë, kjo është e vërtetë. Ai është kthyer disa herë që nga ajo kohë, por rimorkio e parë për Terminatorin: Dark Fate e bashkon robotin T-800 të Schwarzenegger me Sarah Connor të Linda Hamiltonit.

Filmi do të prezantojë karaktere të reja, duke përfshirë Mackenzie Davis (Halt dhe Catch Fire) si një hibrid të ri midis terminatorit dhe njeriut.

Aktorë të tjerë, si Gabriel Luna (Agjent i S.H.I.E.L.D.), do të luajnë robotin e ri të vrasjes së errët të Dark Fate.

Arnold Schwarzenegger në promon e filmit The Terminator:Darke Fate (Foto: YouTube)

Dark Fate gjithashtu shënon kthimin e regjisorit James Cameron në ekskluzivitetin e Terminator, duke bashkuar të tre për herë të parë në vite.

Cameron do të prodhojë filmin, ndërsa Tim Miller i ‘Deadpool’ është prapa kamerës si drejtor. Edhe pse kjo është teknikisht pjesa e gjashtë në ekskluzivitetin e Terminator, Dark Fate është një vazhdim i drejtpërdrejtë i Terminator 2:Dita e Gjykimit.

Kjo seri është përplot me luftime dhe inskenime interesante të karaktereve, ndërsa filmi premierën e ka me 1 Nëntor të këtij viti. /Telegrafi/