LAJMI I FUNDIT:

Filmi “Bohemian Rhapsody” do të censurohet në kinematë kineze

Filmi “Bohemian Rhapsody” do të censurohet në kinematë kineze
HOLLYWOOD, CALIFORNIA - FEBRUARY 24: An image of the late Freddie Mercury is projected onto a screen while Adam Lambert + Queen perform onstage during the 91st Annual Academy Awards at Dolby Theatre on February 24, 2019 in Hollywood, California. (Photo by Kevin Winter/Getty Images)

Filmi mbi legjendën e muzikës, Freddie Mercury, “Rhapsody Bohemian” do të censurohet në shtetin aziatik të Kinës.

Reklama

Në fakt, mediat e huaja kanë bërë të ditur se skenat që përfaqësojnë komunitetin LGBT, do të largohen dhe nuk do të shfaqen në kinematë kineze.

Sipas Hollywood Reporter, të paktën një minutë do të pritet nga filmi me qëllim që të sigurohet leje për t’u shfaqur në kinematë kineze, duke përfshirë skena ku Mercury (i luajtur nga Rami Malek) puth karaktere të tjerë meshkuj.

Freddie Mercury (Photo by Hulton Archive/Getty Images)

Gjithashtu edhe skenat e përdorimit të drogës do të hiqen prej filmit, i cili ka fituar pesë çmime Oscar.

Bohemian Rhapsody tashmë ka marrë kritika të konsiderueshme për perceptimin e jetës reale të Mercuryt.

Malek thotë se origjina e Mercuryt i kishte ndihmuar në portretizimin e rolit të tij
Lexo po ashtu Malek thotë se origjina e Mercuryt i kishte ndihmuar në portretizimin e rolit të tij

Megjithatë, aktivistja LGBTI Gary Nunn argumentoi në Guardian se filmi ishte “frymëzues” dhe një “punë e bërë mirë”.

Ndryshe, këngëtari britanik ka ndërruar jetë në vitin e largët të 1991 gjersa njihet për një numër të madh të këngëve që me kohë janë shndërruar në hite të pavdekshme. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Shakira dhe Hamilton të pandashëm – pas garës së Formula 1, fotografohen bashkë në darkë me miq

Magazina
Dikur adhurohej nga vajzat adoleshente në mbarë botën, Chad Michael Murray sot duket më mirë se kurrë

Dikur adhurohej nga vajzat adoleshente në mbarë botën, Chad Michael Murray sot duket më mirë se kurrë

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Avokatja e Depp flet për raportet me aktorin pas përfundimit të gjyqit

Avokatja e Depp flet për raportet me aktorin pas përfundimit të gjyqit

Magazina
Kalo në kategori