Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Harry Kane ishte protagonist kryesor me tre gola të shënuar në sfidën që prodhoi shtatë gola mes Bayern Munich dhe Bochum.

Vendasit llogarinë e golave e hapën që në minutën e 4-të të ndeshjes përmes Eric Choupo-Moting i cili e shfrytëzoi për mrekulli asistimin nga Kingsley Coman. (1-0)

Bavarezët nuk u ndalën më kaq, vetëm disa mintua më vonë më saktësisht në minutën e 12-të, ata dyfishuan epërsinë, ku kësaj radhe autor i golit ishte anglezi Harry Kane. (2-0)

Goli i tretë në këtë ndeshje u shënua nga holandezi Matthijs De Ligt në minutën e 29-të pas një harkimi nga Joshua Kimmich. (3-0)

Pak çaste pa përfunduar pjesa e parë e takimit, në minutën e 40-të, në skenë doli Leroy Sane i cili shënoi golin e katërt personal këtë sezon dhe të katërtin për Bayernin në këtë ndeshje. (4-0)

Goli i pestë në këtë sfidë u shënua përsëri nga Harry Kane në minutën e 54-të, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. (5-0)

Në gjashtë numrin e golave e çoi Mathys Tel, i cili pasi u fut nga banka rezervë, shënoi në minutën e 81-të të takimit. (6-0)

Qershinë mbi tortë kësaj ndeshje ia vuri Kane i cili pak çastë pa përfunduar ndeshja, shënoi golin e tij të tretë personal në këtë takim, dhe të shtatin për Bayernin në minutën e 88-të të sfidës. (7-0)

Me këtë fitore Bayern vazhdon lidershipin në Bundesliga me 13 pikë të grumbulluara pas pesë xhirosh të zhvilluara.

Sfidën e radhës Bayerni do ta luajë në kuadër të Kupës së Gjermanisë, aty ku do të përballen me ekipin amator të Münster./Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit