LAJMI I FUNDIT:

Festim Alidema debuton në elitën e futbollit kroat

Festim Alidema debuton në elitën e futbollit kroat

Ka ardhur momenti i shumëpritur për Festim Alidemën.

Reklama

Futbollisti i talentuar nga Kosova gjatë afatit kalimtar të verës e kompletoi transferimin në Slaven Belupo, skuadër që militon në elitën e futbollit kroat.

E pas gjashtë ndeshjeve pritje, Alidema ka debutuar për ekipin e parë të Slaven Belupos.

Skuadra e kosovarit luajti para adhuruesve të vet përballë Varazdin ku u ndal në barazim 1-1, ndërsa golin e vetëm për vendasit e shënoi shqiptari Muzafer Ejupi.

Debutimi për Alidemën ka ardhur në minutën e 85-të të ndeshjes, kur sulmuesi nga Vitia zëvendësoi Bogojevicin.

Vetëm një minutë më vonë ai pati një gjuajtje të mirë, por portieri mysafir intervenoi duke ia mohuar golin.

21-vjeçari e ka nisur për mrekulli aventurën në Kroaci, pasi luajti fillimisht disa ndeshje me ekipin e dytë ku ka impresionuar kroatët me golat e shënuar.

Ndeshjen e radhës Slaven Belupo e luan në udhëtim te Lokomotiva e Zagrebit dhe pritet që Alidema të ketë më shumë minuta në dispozicion. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori