Fellaini shkëlqen në Superligën e Kinës, shënon het-trik me kokë për 7 minuta dhe ia siguron fitoren ekipit të tij

Ylli i ish-Manchester United dhe Evertonit, belgu Marouane Fellaini ka arritur diçka vërtet të veçantë në Superligën e Kinës me klubin e tij Shandong Luneng.

Për gjashtë vite të lavdishme me Evertonin, mesfushori belg kaloi në Old Trafford, por aty pati një rënie të vazhdueshme, por shpeshherë e gjente veten në ekipin titullar nën urdhrat e Louis van Gaal dhe Jose Mourinho.

Por edhe gjatë sezoneve të tij më të suksesshme si në United ashtu edhe në Everton, golat nuk ishin saktësisht një pikë e fortë për belgun dhe ai tejkaloi shifrat e dyfishta vetëm për një sezon në Angli.

Lexo po ashtu Marouane Fellaini shpëton nga falimentimi klubin e Mërgim Vojvodës, dhuron 3 milionë euro për Standard Liegen që ka shumë probleme

Megjithatë, kjo nuk po ndodh edhe në Kinë, pasi Fellaini pas kalimit te Shandong Luneng është shndërruar në një shënues të rregullt dhe ‘vrasës’ para portës.

Fellaini shënoi 13 gola gjatë sezonit 2019 dhe ka vazhduar formën e tij të shkëlqyeshme edhe në fillim të sezonin të ri në Kinë.

32-vjeçari belg ka befasuar sot (e diel) të gjithë me një het-trik për vetëm shtatë minuta, duke ia siguruar fitoren ekipit të tij kundër Dalian Pro.

E veçanta e këtij het-triku është se Fellaini të gjitha golat e shënojë me kokë në minutat 79 për 1-1, në minutën 63 për 1-2 dhe minutën 86 për 1-3. /Telegrafi

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Një rast identik si ai i Yamal ka ndodhur edhe në Ligën Premier – por a u pranua goli?

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

PSG-ja janë të vendosur për ta zëvendësuar Mbappen me top yllin e Barcelonës pas largimit