Menaxhmenti i Olympique Lyonit është i shqetësuar lidhur me refuzimin e bisedimeve të Nabil Fekirit rreth kontratës së re.

Me Chelsea dhe Bayern Munchen që janë të interesuar për shërbimet e francezit, kapiteni OL deri më tani ka refuzuar të marrë në konsideratë bisedimet për një marrëveshje të re.

I lidhur me skuadrën franceze deri në verën e vitit 2020, sulmuesi thuhet është kontaktuar nga anglezët, ndërsa bavarezët po i shikojnë nga afër zhvillimet.

Ekipi i Ligue 1 heziton të humb futbollistin shkaku i synimeve që të paraqiten edhe vitin e ardhshëm në Ligën e Kampionëve, por duke pasur parasysh situatën e kontratës, bordi mund të detyrohet në një shitje në janar.

Feki deklaroi dy javë më parë se “Zgjatja e kontratës është synimi kryesor i klubit, por tani do të shohim me presidentin. Një largim këtë verë?” Jo, jo për momentin, por ju e dini, në futboll nuk thuhet kurrë”.

Fekir mund të bëhej futbollisti më i shtrenjtë në histori të Bundesligës, por Lyoni refuzoi ofertën e Bayernit Fekir mund të bëhej futbollisti më i shtrenjtë në histori të Bundesligës, por Lyoni refuzoi ofertën e Bayernit

Theksojmë se gjatë gjithë verës që lamë pas këtë vit, lojtari u spekuluar se do të transferohet te Liverpooli, të cilët në fund blenë shërbimet e shqiptarit, Xherdan Shaqirit.

Ndryshe, 25-vjeçari deri më tani është paraqitur në 127 raste duke shënuar 49 gola. /Telegrafi/