Agjenti i lojtarit të Manchester Unitedit, Paul Pogba, Mino Raiola është pezulluar për tre muaj nga Federata e Futbollit të Italisë.

FIGC-it i është ndaluar të merret me çdo aktivitet sportiv gjatë tre muajve të ardhshme nga FIGC.

Megjithëse u pezullua nga Komisioni i Prokurorëve Sportiv të FIGC-it, kjo e fundit nuk ka dhënë asnjë arsyetim rreth këtij vendimi.

Theksojmë se 51-vjeçari është agjent i shumë lojtarëve duke përfshirë mesfushorin e Paris Saint-Germainit, Marco Verratti, portierit të Milanit, Gianluigi Donnarumma, kapitenit të Ajaxit, Matthijs de Ligt si dhe sulmuesit të LA Galaxyt, Zlatan Ibrahimovic.

Një nga klientët kryesorë të italiani, Pogba, është lidhur me një largim nga Old Trafford, ku Real Madridi raportohet si pretendentë kryesor për ta bërë për vete francezin. /Telegrafi/