LAJMI I FUNDIT:

Favoritët presin fitore në xhiron e 17-të

Favoritët presin fitore në xhiron e 17-të
photo by: @Shpend Ahmeti
Reklama

Të shtunën dhe të dielën zhvillohen tri ndeshjet e radhës që janë në kuadër të Superligës së Femrave.

Java e 17-të hapet me ndeshjen mes Trepçës dhe Prishtinës, ku dy skuadrat vijnë me fitore nga xhiroja paraprake.


Prishtina nga 16 lojë të zhvilluar ka 13 fitore e tri humbje, ndërsa Trepça ka pesë fitore dhe 11 humbje.

Të dielën nga ora 13:00 Bashkimi pret në shtëpi United Basketball. Prizrenaset kanë një ndeshje më pak të zhvilluar, por të gjithë ndeshjet e zhvilluar deri tani i ka fituar. Në anën tjetër United Basketball ka katër fitore e 12 humbje.

Xhiro përmbyllet me ndeshjen Penza-Vëllaznimi, që zhvillohet të dielën nga ora 19:30. Penza ka nëntë fitore dhe gjashtë humbje, si dhe një ndeshje më pak të zhvilluar, ndërsa Vëllaznimi ka një fitore e 15-të humbje.