LAJMI I FUNDIT:

“Fati i tij është në duart e tij”, agjentja e Haaland hap derën për transferim të mundshëm të sulmuesit te Real Madridi

“Fati i tij është në duart e tij”, agjentja e Haaland hap derën për transferim të mundshëm të sulmuesit te Real Madridi

Biznesi i Real Madridit për këtë verë pothuajse me siguri ka përfunduar, pa asnjë ardhje të pritur në ditën e fundit të afatit kalimtar. Si e tillë, vëmendja mund të jetë tashmë për vitin 2024 dhe mund të ketë disa marrëveshje të profilit të lartë.

Kylian Mbappe ka qenë shumë i lidhur me Los Blancos gjatë gjithë verës, por 24-vjeçari ka zgjedhur të qëndrojë në Paris Saint-Germain këtë sezon, edhe pse kjo do të thotë se ai është ende në rrugën për të qenë një agjent i lirë verën e ardhshme. Real Madridi pa dyshim do të mbetet shumë i vëmendshëm ndaj situatës së tij.


Real Madridi ka treguar tashmë interes për nënshkrimin e Erling Haaland, dhe norvegjezi raportohet se do të ketë një klauzolë lirimi me vlerë midis 180-200 milionë që do të hyjë në treg verën e ardhshme.

Erling Haaland shpallet lojtari më i mirë i sezonit nga UEFA
Lexo po ashtu Erling Haaland shpallet lojtari më i mirë i sezonit nga UEFA

Kjo është një shifër që Los Blancos pa dyshim do të jenë të gatshëm ta paguajnë.

Sipas Diario AS, agjentja e Haaland, Rafaela Pimienta, ka lënë të hapur derën që 22-vjeçari t’i bashkohet Real Madridit verën e ardhshme, duke deklaruar se topi është shumë në fushën e norvegjezit.

“Lojtarët tanë kanë ndjenjën se ata e kanë fatin e tyre në duart e tyre”, ka thënë Pimienta.

Haaland dhe Saka fitojnë çmimet e më të mirëve të vitit në Ligën Premier
Lexo po ashtu Haaland dhe Saka fitojnë çmimet e më të mirëve të vitit në Ligën Premier

Nëse Real Madridi do të pranonte klauzolën e lirimit të Haaland, ai do të duhej të vendoste nëse do të qëndronte te Manchester City ose do të bënte lëvizjen në kryeqytetin spanjoll.

Pavarësisht suksesit të tij të jashtëzakonshëm në Angli deri më tani, joshja e Los Blancos mund të jetë shumë tërheqëse. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sondazh: Renditni më të mirët e Shqipërisë në Euro 2024

Sondazh: Renditni më të mirët e Shqipërisë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“Padrejtësi dhe tradhti, Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Kush luajti më shumë, kush më pak dhe kush nuk u paraqit për asnjë minutë te Shqipëria në Euro 2024

Kush luajti më shumë, kush më pak dhe kush nuk u paraqit për asnjë minutë te Shqipëria në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Calhanoglu thyen heshtjen dhe flet për spekulimet rreth Bayern Munichut

Calhanoglu thyen heshtjen dhe flet për spekulimet rreth Bayern Munichut

Serie A
Kalo në kategori