Një nga filmat e shumëpritur dhe më të mëdhenj të vitit, Fast and Furious 9, arrin më 10 qershor në Cineplexx, me eventin Action Night.

Për premierën e Fast and Furious 9 më 10 qershor, Cineplexx organizon eventin “Action Night” në të dy kinematë, në Prishtinë dhe Prizren, me super-shpërblime!

Biletat për këtë event tashmë kanë dalë në shitje, dhe ato mund ti bleni çdo ditë në të dy kinematë ose online përmes aplikacionit Cineplexx KS.

Përveç premierës botërore të këtij filmi, gjatë eventit Action Night i cili fillon prej orës 18:00, do të ketë super-shpërblime si:

Një pushim 7 netë në Turqi nga Fibula

2x pako polir & ceramic coating nga Advance Detailing

3x servise të rregullta nga Euro Delta

Filmi i gjen protagonistët sërish në aksion kur Cipher, personazh i luajtur nga Charlize Theron, e rekruton vëllaun më të ri të Dom në ekipin e saj që të marrë hakmarrje ndaj Dom dhe miqve të tij.

Filmi rikthen në regji Justin Lin, ndërsa në rolet kryesore vijnë super-yjet Vin Diesel, Charlize Theron, Tyrese Gibson, Michelle Rodriguez, si dhe kastit të aktorëve do ti bashkëngjitet edhe ylli tjetër i filmave aksion, John Cena.

Biletat për këtë film mund t’i blini çdo ditë prej orës 15:00 në Cineplexx, ose edhe online përmes aplikacionit Cineplexx KS. Më shumë informata rreth filmit mund t’i gjeni në uebfaqen e Cineplexx.