LAJMI I FUNDIT:

Familja e Donald Trump po përpiqen të shesin një shtëpi në Florida për 49 milionë dollarë pasi e blenë në 2018 për 30 milionë dollarë më lirë

Familja e Donald Trump po përpiqen të shesin një shtëpi në Florida për 49 milionë dollarë pasi e blenë në 2018 për 30 milionë dollarë më lirë
Foto: Twitter

Eric Trump ditën e djeshme (e mërkurë) bëri një postim në Twitter në lidhje me një shtëpi luksoze në Florida, e cila aktualisht kushton 49 milionë dollarë.

Reklama

Donald Trump Jr pagoi për të blerë pronën në 2018 nga motra e ish-presidentit Donald Trump, Maryanne Trump Barry .

Shtëpia, pranë klubit Mar-a-Lago të Trump në Palm Beach, është e mahnitshme, sipas Palm Beach Daily News.

Foto: Twitter

Shtëpia dykatëshe, e quajtur “The Beachouse”, ndodhet në një hapësirë të madhe rreth 26,000 metra katrorë, dhe ka 194 metra bregdet. Është ndërtuar në vitin 1956, modeluar në stilin West Indies.

Emri i Trump nuk gjendet askund në listë, i cili përshkruan pronën si ‘një pasuri të njohur dhe shumë të rëndësishme në oqean’, thuhet në raport.

Motra e Trump e bleu shtëpinë për 11.5 milionë dollarë në 2004 dhe e shiti atë për 18.25 milionë dollarë në 2018.

Foto: Twitter

Kompania me përgjegjësi të kufizuar është e vendosur në Delaware dhe renditi Eric Trump si president të saj dhe Donald Trump Jr si nënkryetar të saj.

Që nga largimi nga detyra, Trump ka qëndruar në Mar-a-Lago përkundër disa fqinjëve që thonë se ai ka nevojë të jetojë diku tjetër. Ata kanë cituar një marrëveshje të vitit 1993 që Trump nënshkroi që ndalon çdo mysafir në klub të qëndrojë më gjatë se ‘tre periudha jo-radhazi shtatë ditore’ në një vit.

Ish-presidenti vlerësohet të jetë në plan për më shumë se 1 miliard dollarë dhe duhet të dalë me të paktën 340 milionë dollarë vetëm për detyrimet e borxhit me Deutsche Bank gjatë viteve të ardhshme. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bebe Rexha shfaq linjat e kolme të trupit rrugëve të Los Angeles e veshur me fustan provokues

Bebe Rexha shfaq linjat e kolme të trupit rrugëve të Los Angeles e veshur me fustan provokues

Magazina
Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Magazina
Thuhet se lidhja e Leonardo DiCaprios me Vittoria Ceretti po bëhet serioze

Thuhet se lidhja e Leonardo DiCaprios me Vittoria Ceretti po bëhet serioze

Magazina
Luiz Ejlli realizon 'cover'-in për këngën e Elvis Presley

Luiz Ejlli realizon 'cover'-in për këngën e Elvis Presley "Can't help falling in love"

Magazina
Sophie Turner dhe Joe Jonas arrijnë marrëveshje të përkohshme për fëmijët e tyre mes betejës së ashpër të divorcit

Sophie Turner dhe Joe Jonas arrijnë marrëveshje të përkohshme për fëmijët e tyre mes betejës së ashpër të divorcit

Magazina
Efi zbulon se nuk ka më miqësi me Luizin dhe Kiarën: Nuk dua të flas më për këtë pjesë

Efi zbulon se nuk ka më miqësi me Luizin dhe Kiarën: Nuk dua të flas më për këtë pjesë

Magazina
Kalo në kategori