LAJMI I FUNDIT:

Fabrizio Romano jep përditësim mbi njoftimin e Real Madridit për marrëveshjen me Mbappen

Fabrizio Romano jep përditësim mbi njoftimin e Real Madridit për marrëveshjen me Mbappen

Real Madridi është ende duke punuar për një marrëveshje për Kylian Mbappen, pavarësisht raporteve se kontrata ishte nënshkruar në fillim të kësaj jave. Kështu thotë eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, i cili gjithashtu shpjegoi se proceset duhet të bien në vend përpara njoftimit të tij.

Pavarësisht nga fakti se shumica e mediave raportojnë se ngjyra nuk është domosdoshmërisht në letër, shumica pajtohen se është çështje kohe para se të zgjidhen ‘detajet’.


Besohet se dy nga pikat penguese të mbetura në tavolinë mund të jenë prania e tij në Lojërat Olimpike dhe të drejtat e tij të imazhit.

“Nuk ka ende qartësi për njoftimin. Nuk kam një datë specifike tani, ata janë ende duke punuar për detajet e marrëveshjes dhe më pas do të njoftohet sapo të nënshkruajnë”, ka thënë Romano për The Daily Briefing.

Ai gjithashtu publikoi një video në Twitter duke përditësuar ndjekësit e tij për situatën, duke shpjeguar se pasi të nënshkruhet marrëveshja me Real Madridin, atëherë Paris Saint-Germain do të konfirmojë zyrtarisht largimin e tij për publikun, pavarësisht se tashmë e ka bërë për shtypin.

Në përgjithësi, pavarësisht nga kujdesi i treguar nga një numër i zyrtarëve të brendshëm për këtë çështje, duket se gjërat janë drejtuar vetëm në një drejtim, në një mënyrë që nuk ishte rasti më parë.

Los Blancos do t’i ofrojnë Mbappes një kontratë pesëvjeçare, me një pagë dhe një bonus nënshkrimi që do t’i kalojë të ardhurat e tij shumë më tepër se 200 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Formacionet zyrtare, Man City - Real Madrid: Guardiola kthen yjet, në sulm ndaj mbretërve

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Para ndeshjes me Man Cityn, kamerat kapin një veprim befasues nga lojtarët e Real Madridit

Liga e Kampionëve
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Bayerni dhe Arsenali startojnë me më të mirët në dispozicion për ndeshjen e dytë - formacionet zyrtare

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori