Në Goodison Park zhvillohet derbi lokal ndërmjet Evertonit dhe Liverpoolit, i njohur si ‘Merseyside derby’.

Reklama

Redsat qëndrojnë të tretët në tabelë me dy pikë më pak se lideri Chelsea.

Evertoni është në vend të 14-të në renditje me 15 pikë dhe synon të ngjitet në tabelë.

Trajnerët Rafael Benitez dhe Jurgen Klopp do t’i vënë përballë taktikat e tyre në këtë sfidë.

Formacioni startues i Evertonit: Pickford; Coleman, Keane, Godfrey, Digne; Townsend, Allan, Doucoure, Gray; Rondon, Richarlison.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Thiago; Salah, Diogo Jota, Sadio Mane.

/Telegrafi/