Evertoni ka fituar me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Arsenalit në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Ligën Premier.

Arsenali nuk ka arritur të këndellet as pak udhëtimit në Goodison Park pasi është mposhtur edhe nga Evertoni.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Rob Holding (22’, AG) dhe Yerry Mina (45’) për vendasit, ndërsa Nicolas Pepe (35’) shënoi për mysafirët.

Thellohet kriza e Arsenalit, Topçinjtë mposhten edhe nga Evertoni Thellohet kriza e Arsenalit, Topçinjtë mposhten edhe nga Evertoni

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi Mina, i cili pas golit të fitores dhe lojës së mirë në mbrojtje u notua me 7.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin e Arsenalit, Holding që u vlerësua me notë 5.6.

Reklama

Everton:

Arsenal:

/Telegrafi/