A mund të bëhet edhe më keq për vëllezërit Windsor?

Kushdo që shpresonte për një ribashkim midis Princave, William dhe Harry, u zhgënjye shumë këtë javë pas zbulimit të statujës së Princeshës Diana në Kensington pasi të dy mezi flisnin me njëri-tjetrin dhe kaluan vetëm 20 minuta në të njëjtën dhomë pas ceremonisë.

Vëllezërit dikur të pandarë, të cilët nuk e kanë parë njëri-tjetrin që nga varrimi i Princit Phillip, ku William kërkoi të mos ecte pranë Harryt, janë ende ‘luftë’ dhe burime pranë çiftit i thanë Mirror: ‘është pothuajse e pamundur që Harry të jetë i besuar’.

Princi William dhe Harry (Foto: Getty Images)

Marrëdhënia ka qenë veçanërisht e ftohtë që kur Duka dhe Dukesha e Sussex bënë akuza kundrejt familjes mbretërore.

“Pavarësisht se William dhe Harry u bashkuan këtë javë për shkakun e vetëm të përkujtimit të trashëgimisë së nënës së tyre, Harry është larg tyre”, tha një burim për Mirror.

Në atë që do të kishte qenë ditëlindja e 60-të, Princi William dhe Harry zbulojnë statujën e Princeshës Diana Në atë që do të kishte qenë ditëlindja e 60-të, Princi William dhe Harry zbulojnë statujën e Princeshës Diana

“Ata bënë një shfaqje, bënë atë që duhej të bënin për t’u siguruar që dita të kalonte pa pengesa”.

Princi William dhe Harry (Foto: Getty Images)

Harry, i cili u nis për në Amerikë menjëherë pas zbulimit të statujës, tani është sërish me gruan e tij Meghan, e cila nuk është takuar me anëtarët e tjerë që nga largimi.

Meghan Markle dhe Harry u larguan nga detyrat mbretërore në mars të vitit të kaluar. /Telegrafi/

Princi William dhe Harry (Foto: Getty Images)