LAJMI I FUNDIT:

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

“Është i dyti më i paguar te Lazio, vetëm t’i sjellë paratë dhe të largohet” – Lotito tregohet i ashpër me Luis Alberton

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito ka shpërthyer publikisht ndaj Luis Albertos, i cili ka shprehur dëshirën për t’u larguar me çdo kusht.

Ai u shpreh se lojtari mund të dojë të largohet falas, por theksoi se ai nuk ka ndërmend të humbasë para.


“Ai ndoshta dëshiron të largohet falas, por jo, ai ka një kontratë 4-vjeçare. Ai është lojtari i dytë më i paguar në Lazio, ai kërkon më shumë, ndërkohë nuk bën gjë në ndeshje dhe tani del me këtë gjë”.

“Nëse dëshiron të largohet, duhet të gjejë skuadrën që do ta blejë”.

“Janë gjëra që përcaktojnë imazhin dhe dëmtimin ekonomik, që ta lëmë të shkojë falas do të thotë që të humbasim para dhe unë nuk jam i çmendur, aksionarët do të më vrisnin dhe do të kishin të drejtë”, deklaroi Lotito.

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion
Lexo po ashtu “Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Lojtari ditë më parë ka thënë se nuk dëshiron të largohet dhe nuk do të paguhet nga klubi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori