Këngëtari shqiptar Ermal Meta është një emër shumë i pëlqyer i muzikës në Itali.

Këtë vit, ai madje së bashku me këngëtarin Fabrizio Moro, përfaqësuan Italinë në “Eurovision”, me këngën “Non Mi Avete Fatto Niente”, dhe u renditen në vendin e katërt.

Duke qenë një emër shumë i pëlqyer në Itali dhe jo vetëm, Meta renditet si një ndër artistët më të dëgjuar në shtetin italian.

Është dëgjuar mbi 96 milionë herë brenda vitit - Spotify publikon statistikat edhe për Era Istrefin Është dëgjuar mbi 96 milionë herë brenda vitit - Spotify publikon statistikat edhe për Era Istrefin

Statistikat e nxjerra së fundmi nga platforma më e madhe digjitale e muzikës në botë, Spotify, ka treguar statistikat e dëgjueshmërisë për secilin artist.

Ermal Meta (Foto: Carlos Alvarez/Getty Images/Guliver)

Ermali është dëgjuar mbi 51 milionë herë brenda vitit, nga katër milionë fansa prej 65 shteteve të ndryshme, të cilët kanë shpenzuar mbi dy milionë orë në këngët e tij.

I lumtur për këtë sukses, ai ka ndarë me fansat këto statistika në rrjetin social Instagram, duke i falënderuar pa masë ata për mbështetjen.

Ermal Meta (Foto: Daniele Venturelli/Getty Images/Guliver)

“Mund të them shumë faleminderit për këtë vit të pabesueshëm”, ka shkruar ndër të tjerash Ermal Meta në Instagram. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Il mio @spotify dice 51 Milioni di streaming, 4 Milioni di fans, 2 Milioni di ore di musica ascoltata nel@mio canale, 65 paesi. Sono numeri impressionanti. Posso dire solo GRAZIE per questo anno meraviglioso. GRAZIE di cuore. #gratitudinesempre

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic) on Dec 10, 2018 at 5:24am PST