LAJMI I FUNDIT:

Erdogani lëshon urdhër arrest për sulmuesin me prejardhje nga Prishtina (Foto)

Erdogani lëshon urdhër arrest për sulmuesin me prejardhje nga Prishtina (Foto)
SONY DSC

Turqia ka lëshuar urdhër arrest për ish sulmuesin e Përfaqësueses, Hakan Sukur si pjesë e hetimeve për tentimin e dështuar për grusht shtet kundër presidentit Recep Tayyip Erdogan.

Sukur akuzohet nga prokurorët se: “është anëtar i një grupi të armatosur terrorist”, duke iu referuar organizatës me qendër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me udhëheqësin Fethullah Gulen, të cilin në Ankara e konsiderojnë se qëndron pas tentimit për grusht shtet, raporton agjencia e lajmeve turke, “Anadolu”, transmeton Zëri.


Sukur: Nuk jam turk, jam shqiptar
Lexo po ashtu Sukur: Nuk jam turk, jam shqiptar

Sukur e kishte kritikuar haptas Erdoganin në një postim në Twitter, në shkurt të këtij viti. 44-vjeçari është me prejardhje nga Prishtina pasi babi i tij ishte i lindur në Prishtinë dhe pastaj ishte shpërngulur në Turqi.

SONY DSC
Hakan Sukur në një takim me Hashim Thaçin në vitit 2016
Hakan Sukur në një takim me Hashim Thaçin në vitit 2016

Në trend Sport

Më shumë
Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Kompany ka gjetur tre problemet më të mëdha të Bayern Munich

Bundesliga
Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

Barcelona do të marrë një 'shpëtim financiar' nga sponsori i madh

La Liga
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga

"Manchester City është ekipi më i mirë në botë, luan futboll më mirë" - Rodrigo flet për finalen dhe mënyrën si erdhën deri aty

Liga e Kampionëve
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Ligat tjera
Kalo në kategori