Ajo çfarë mund të tingëllonte si një bashkëpunim i çuditshëm, tashmë ka ndodhur!

Këngëtarja Enca Haxhia dhe këngëtari Muharrem Ahmeti kanë publikuar bashkëpunimin e tyre të ri, ndonëse të dy i takojnë rrymave të ndryshme muzikore.

“Hajde” titullohet kënga e tyre e re, e cila është e zhanrit pop folk.

Enca me paraqitje mjaft atraktive në klipin e ri “Hajde” (Foto: Enca/Instagram)

Vija melodike është punuar nga vet Enca dhe Muharremi, gjersa për vargjet e tekstit është kujdesur tërësisht Enca.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Kënga është vizualizuar edhe me klip, në të cilin Enca vjen me një performancë mjaft atraktive dhe provokuese.

Ana vizuale e projektit i është besuar MAX Production, në Shqipëri. /Telegrafi/