Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, është një prej personazheve më të ndjekur në rrjetin social Instagram.

Ajo shpesh ndan me ndjekësit fotografi dhe video të ndryshme nga përditshmëria, gjersa nuk heziton që në raste të caktuara të shpreh edhe mendimin e saj lidhur me ndonjë çështje.

Së fundmi, këngëtarja Haxhiu ndau me ndjekësit e saj në InstaStory një shkrim, dedikuar personave të infektuar me coronavirus që nuk tregohen të kujdesshëm ndaj izolimit.

Foto: Enca Haxhia/InstaStory

“Sa herë shoh njerëz të infektuar me Covid që shkruajnë “asgjë s’më ndalon” dhe vazhdojnë jetën e përditshme…. Mendoj… po sikur të ndalosh ti së infektuari njerëz të tjerë”, shkroi ajo.

Enca përndryshe javë më parë pushtoi titujt e mediave me festën ekstravagante që realizoi për ditëlindjen e saj të 25-të.

Që nga sezoni veror, ajo nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor për fansat, teksa e detyruar nga pandemia ka ndërprerë të gjitha aktivitetet muzikore si të gjithë kolegët e saj. /Telegrafi/