LAJMI I FUNDIT:

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Një emër i ri është shfaqur si një kandidat potencial për të zëvendësuar Gareth Southgate si përzgjedhës i Anglisë.

Në vitin 2016, Southgate ishte emëruar si përzgjedhës i Anglisë në mënyrë permanente pasi paraprakisht ishte vetëm përkohësisht në krye të ‘Tre Luanëve’.

Ish-lojtari i Anglisë e zëvendësoi në stol Sam Allardyce, aventura e të cilit në krye të Anglisë kishte përfunduar pas vetëm 67 ditëve.

Që nga atëherë, Southgate kishte udhëhequr Anglinë në gjysmëfinale të Botërorit të vitit 2018 dhe në finale të Euro 2020.

Siç është raportuar nga The Telegraph, Southgate pritet që të largohet nga Anglia në rast se ata dështojnë të fitojnë Euro 2024.

Emra si Eddie Howe, Graham Potter dhe Lee Carsley ishin lidhur me një kalim të mundshëm tek Anglia, por tani ka një emër të ri.

U largua nga Chelsea, dy top klube evropiane pas Pochettinos
Lexo po ashtu U largua nga Chelsea, dy top klube evropiane pas Pochettinos

Argjentinasi Mauricio Pochettino, i cili u largua nga Chelsea më herët gjatë kësaj jave, është përmendur si një kandidat i mundshëm.

“Mauricio Pochettino do të jetë kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Anglisë nëse mbetet i papunë deri pas përfundimit të Euro 2024”.

“Puna tek Anglia ka qenë gjithmonë tërheqëse për Pochettinon dhe ai kishte njoftuar interesimin e tij për të pasuar Southgate në këtë detyrë rreth dy vite më parë në Botërorin e Katarit”, thuhej më tutje në raport./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përfaqësueset
Hansi Flick miraton listën e objektivave kryesorë të Barcelonës, të dy yjet vijnë nga Liga Premier

Hansi Flick miraton listën e objektivave kryesorë të Barcelonës, të dy yjet vijnë nga Liga Premier

La Liga
Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Kroacisë – Sylvinho me ndryshime në emra dhe skemë

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj Kroacisë – Sylvinho me ndryshime në emra dhe skemë

Kombëtarja e Shqipërisë
Malisheva mëson emrin e kundërshtarit në rrethin e parë kualifikues për në Ligën e Konferencës

Malisheva mëson emrin e kundërshtarit në rrethin e parë kualifikues për në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Dy prej yjeve kryesorë të Ballkanit mungojnë në fazën përgatitore, kanë oferta dhe duan largimin

Dy prej yjeve kryesorë të Ballkanit mungojnë në fazën përgatitore, kanë oferta dhe duan largimin

Superliga
Kalo në kategori