Emma Raducanu ka zbuluar se cila do të jetë blerja e saj e parë pasi ka futur në xhep 2.5 milionë dollarë (1.81 milionë funte) nga fitorja e saj e bujshme në US Open.

Ndoshta një shtëpi e bukur, apo një makinë?

Sipas Daily Metro, 18-vjeçarja i tha ESPN se gjëja e parë që dëshiron të blejë janë një palë Apple AirPods, të cilat në çmimin e 108 funte.

Credit: Apple

“Ekziston një shaka në ekipin tim sepse para ndeshjes time kualifikuese të raundit të parë humba AirPods tim dhe në thelb vrapoja nëpër dhomën e zhveshjes si tre minuta para përballjes sime për t’i gjetur ato, por i humba atë”. zbuloi kampionia.

“Po mendoja me vete: ‘E dini çfarë, nëse fitoni këtë ndeshje mund t’i blini vetes një palë AirPods’ dhe kjo është bërë shaka e shpejtë!”.

Kur u pyet se si do të ndryshojë tani jeta e saj (fama, paratë, etj.) Ajo vazhdoi: “Nuk kam menduar për asgjë nga këto, të them të drejtën”.

“Pas ndeshjes, unë thjesht bëra dush, të njëjtat rutina si gjithmonë. Unë as nuk po mendoj për, kur të shkoj në shtëpi. Nuk e kam idenë kur të kthehem në shtëpi”.

Credit: PA

“Unë nuk e kam idenë se çfarë do të bëj nesër. Unë thjesht po përpiqem të përqafoj momentin, me të vërtetë t’i marr të gjitha”.

“Unë definitivisht mendoj se është koha që thjesht të largohem nga çdo mendim i ardhshëm ose ndonjë plan, çdo orar. Unë nuk kam absolutisht asnjë ide. Tani për tani, asnjë asgjë në botë, unë thjesht e dua jetën”, përfundoi ajo.

Raducanu doli në skenë në Wimbledon pas vrapimit të saj të jashtëzakonshëm që e pa atë të arrinte në raundin e katërt.

Credit: PA

Adoleshentja e talentuar britanike, vetëm në Grand Slamin e saj të dytë, mundi adoleshenten tjetër Leylah Fernandez në finalen e tekeve të femrave me rezultatin 6-4, 6-3 në Flushing Meadoës.

Raducanu mori setin e parë 6-4, me të dyja zonjat duke luajtur tenis të shkëlqyeshëm në shkëmbimet para-prapa.

Ajo pastaj mori setin e dytë 6-3 për t’u kurorëzuar kampione e US Open. /Telegrafi/