LAJMI I FUNDIT:

Elshani: Luajtëm mirë në pjesën e parë, por lojtarët u kapluan nga emocionet

Elshani: Luajtëm mirë në pjesën e parë, por lojtarët u kapluan nga emocionet

Feronikeli ka pësuar humbjen e gjashtë radhazi në BKT Superligën e futbollit në Kosovë.

Reklama

Skuadra nga Drenasi e cila po paraqitet me futbollistë të rinj është mposhtur nga Malisheva me rezultat të thellë 6-1.

Përkundër se kaluan të parët në epërsi, Nikli nuk ia doli të largohet me pikë nga përballja me Malishevën.

Trajneri i Feronikelit, Faruk Elshani ka thënë se futbollistët e tij edhe në përballje me Malishevën si ndaj Dukagjinit u kapluan nga emocionet.

“Ishte ndeshje e njëjtë si me Dukagjinin në xhiron e kaluar, kur luajtëm mirë në pjesën e parë, por në pjesët e dytë lojtarët hynë me emocione”, tha Elshani.

“Kur po e pranojmë golin e dytë, po dorëzohemi, duhet të përmirësohemi dhe të luajmë njësoj si në pjesët e para”.

Përvoja e luan rolin e vet. E kam thënë edhe më herët, skuadra e Malishevës ka përvojë të madhe. Ne gjithmonë në pjesën e parë po luajmë më qetë, por jo edhe në pjesën e dytë”, u shpreh Elshani.

Feronikeli pas 23 xhirove në BKT Superligë ndodhet e fundit në tabelë me 11 pikë, dhe me pak gjasa për të mbijetuar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori