LAJMI I FUNDIT:

Elon Musk dhe Grimes mirëpresin fëmijën e dytë

Elon Musk dhe Grimes mirëpresin fëmijën e dytë

Familja e Elon Musk dhe Grimes është rritur.

Këngëtarja e “Genesis” u detyrua të zbulonte në kopertinën e saj të Vanity Fair të publikuar të enjten se ajo dhe manjati i Tesla mirëpritën fshehurazi një vajzë.

“Ajo është gjithashtu pak me dhimbje barku”, tha Grimes pasi gazetari e pyeti se çfarë po ndodhte.

Foto: Screenshot/Instagram

“Une nuk e di. Nuk e di se çfarë po mendoja”, tha ajo për revistën duke u përpjekur të fshihte foshnjën.

Grimes, 34-vjeçe, zbuloi se emri i vajzës së tyre është Exa Dark Sideræl, por ata e quajnë atë Y, gjë që është e përshtatshme duke pasur parasysh se vëllai i saj më i madh quhet X.

Y lindi në dhjetor 2021 nëpërmjet një nëne surrogateje – disa muaj pasi ajo dhe manjati i teknologjisë ishin ndarë pas tre vitesh së bashku. Tani, dyshja janë kthyer së bashku në një lloj kapaciteti.

Reklama

“Unë ndoshta do t’i referohesha atij si të dashurin tim, por ne jetojmë në shtëpi të veçanta. Ne jemi miqtë më të mirë. Ne e shohim njëri-tjetrin gjatë gjithë kohës. Ne kemi vetëm gjërat tona që po ndodhin dhe nuk pres që njerëzit e tjerë ta kuptojnë atë”, shpjegoi ajo.

Foto: Screenshot/Getty Images

“Kjo është më e mira që ka qenë ndonjëherë”, tha ajo për lumturinë e tyre. “Ne vetëm duhet të jemi të lirë”.

Musk, 50-vjeç, ishte martuar më parë me autoren Justine Wilson, me të cilën ka pesë djem: binjakët Griffin dhe Xavier, 17 vjeç dhe trenjakët Damian, Saxon dhe Kai, 16 vjeç.

Ai ishte gjithashtu i martuar me aktoren e “Westworld”, Talulah Riley. Ata u martuan për herë të parë në 2010, por u divorcuan në 2012.

Reklama
Foto: Screenshot/Getty Images

Miliarderi gjithashtu u takua me Amber Heard nga 2017 deri në 2018 pas martesës së saj me Johnny Depp. Së fundmi ai u përfol se ishte në lidhje me aktoren australiane, Natasha Bassett. /Telegrafi/